Διάλεξη του Εφόρου Χρήστου Φώλια σε μαθητές και σπουδαστές
16. 12. 2019

Με μία εμπνευσμένη διάλεξη, το μέλος του Συμβουλίου των Εφόρων της ΑΓΣ, Χρήστος Φώλιας, μεταλαμπάδευσε γνώση και εμπειρία σε μαθητές του Επαγγελματικού Λυκείου της Σχολής και σε σπουδαστές του Ι.ΙΕΚ και του Perrotis College.

Μίλησε για την επιχειρηματικότητα στον αγροδιατροφικό τομέα και τις σημαντικές μελλοντικές προοπτικές του, «ξεκλείδωσε» μυστικά για μία επιτυχημένη επαγγελματική πορεία στον κλάδο, ενέπνευσε τους νέους να «κυνηγήσουν» και να υλοποιήσουν τα όνειρά τους και αναφέρθηκε στην λαμπρή προσωπική επαγγελματική πορεία του. Σε ένα κατάμεστο αμφιθέατρο του Εκπαιδευτικού Κέντρου «Αλίκη Περρωτή», ο κ. Φώλιας κάλεσε τους μαθητές και τους σπουδαστές να αξιοποιήσουν με τον πιο κατάλληλο τρόπο τα σημαντικά εφόδια που τους παρέχουν η ΑΓΣ και το Perrotis College.

Διάλεξη του Εφόρου Χρήστου Φώλια σε μαθητές και σπουδαστές