Αθλητικό τουρνουά στην ΑΓΣ
15. 03. 2018

Επιτυχία σημείωσε το αθλητικό τουρνουά της ΑΓΣ που διοργανώθηκε 15 έως 17 Μαρτίου. Για 25 χρόνια αποτελεί μία από τις πιο σημαντικές αθλητικές εκδηλώσεις του ΓΕΛ και του ΕΠΑΛ. Οι μαθητές των δύο λυκείων συμμετείχαν με ενθουσιασμό στους αγώνες ποδοσφαίρου, μπάσκετ και βόλεϊ, βοήθησαν σε όλη τη διάρκεια του τουρνουά ως εθελοντές και παρακολούθησαν τους αγώνες υποστηρίζοντας τις ομάδες μας απέναντι σε αυτές άλλων σχολείων.

Φέτος τα σχολεία που συμμετείχαν ήταν η Γερμανική Σχολή (με τέσσερις ομάδες), το Pinewood (με τρεις ομάδες) και το Koλλέγιο Ανατόλια (με τέσσερις ομάδες), συνολικά 15 ομάδες. Διοργανώθηκαν 21 αγώνες, συμμετείχαν συνολικά 60 αθλητές μαθητές από την ΑΓΣ και 43 εθελοντές, οι οποίοι βοήθησαν από διάφορα πόστα κερδίζοντας τις εντυπώσεις και τα θετικά σχόλια από τα φιλοξενούμενα σχολεία.

Δείτε τα αποτελέσματα ΕΔΩ.

Αθλητικό τουρνουά στην ΑΓΣ