Διαδικτυακές αποφοιτήσεις Λυκείων και Ι.ΙΕΚ ΑΓΣ
01. 07. 2021

Με βίντεο προσομοίωσης της παραδοσιακής τελετής αποφοίτησης αποχαιρέτησαν το Γενικό Λύκειο, το Επαγγελματικό Λύκειο και το Ι.ΙΕΚ, οι μαθητές και οι σπουδαστές της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής. Μετά από μία τουλάχιστον «ιδιαίτερη» σχολική χρονιά, οι αποφοιτήσεις των δύο εκπαιδευτικών βαθμίδων προσαρμόστηκαν στα νέα δεδομένα. Εξαιτίας των έκτακτων υγειονομικών συνθηκών, σε συνδυασμό με τη γεωγραφική ποικιλότητα της καταγωγής μαθητών και σπουδαστών, αποφασίστηκε να γίνουν και φέτος διαδικτυακά.

Σε ό,τι αφορά τις αποφοιτήσεις των Λυκείων και του Ι.ΙΕΚ, αρχικά έγινε η παρουσίαση των τελειόφοιτων μαθητών και σπουδαστών από τις ιστοσελίδες www.afs.edu.gr/graduation2021/, www.afs.edu.gr/iekgraduation2021/ και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης της Σχολής ενώ αναρτήθηκαν σύντομα ευχετήρια βίντεο με τους καθηγητές τους. Η κορύφωση των εκδηλώσεων πραγματοποιήθηκε με την προβολή των δύο βίντεο προσομοίωσης της παραδοσιακής τελετής αποφοίτησης, στις 28 Ιουνίου και 1 Ιουλίου αντίστοιχα. Μπορείτε να δείτε τα βίντεο εδώ και εδώ.

Διαδικτυακές αποφοιτήσεις Λυκείων και Ι.ΙΕΚ ΑΓΣ