Εγκαίνια του νέου Εκπαιδευτικού Κέντρου «Αλίκη Περρωτή» στις 11 Νοεμβρίου 2017
10. 07. 2017

Το νέο Εκπαιδευτικό Κέντρο «Αλίκη Περρωτή» θα ανοίξει επισήμως τις πόρτες του σε σπουδαστές, ερευνητές, φίλους και δωρητές της Σχολής και του Perrotis College το Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017. Χάρη σε μια ακόμη σημαντική δωρεά της κας Περρωτή, το νέο κτίριο θα στηρίξει τις προσπάθειες και τις πρωτοβουλίες του Perrotis College για την εκπαίδευση των νέων στους τομείς της γεωργίας, των τροφίμων και των επιστημών ζωής.

Σχεδιασμένο από το αρχιτεκτονικό γραφείο «Χ. Κουλουκούρης & Συνεργάτες», το Εκπαιδευτικό Κέντρο αποτελείται από τρεις ορόφους 3.500 τ.μ. και δύο παράλληλες πτέρυγες που συνδέονται με αίθριο, ενώ περιλαμβάνει αίθουσες διδασκαλίας και μελέτης, αμφιθέατρα, εργαστήρια και κοινόχρηστους εκπαιδευτικούς χώρους για 700 σπουδαστές.