Πανηγύρι Αγίου Ιωάννη Χρυσοστόμου
13. 11. 2018

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, η Αμερικανική Γεωργική Σχολή γιόρτασε τη μνήμη του προστάτη της, Αγίου Ιωάννη Χρυσοστόμου, την Τρίτη 13 Νοεμβρίου, στην ομώνυμη εκκλησία, που βρίσκεται μέσα στις εγκαταστάσεις της. Οι εκδηλώσεις ξεκίνησαν στις 08:00 με την τέλεση Θείας Λειτουργίας, συνεχίστηκαν στις 10:00 με περιφορά της εικόνας στις εγκαταστάσεις της Σχολής και κορυφώθηκαν με χορευτικές παραστάσεις από το μαθητικό χορευτικό συγκρότημα του Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου της Σχολής, πλούσιο παζάρι με σπιτικά γλυκά και πίτες, δωρεάν λουκουμάδες, ενώ οι σπουδαστές διέθεσαν πολλά από τα προϊόντα της Σχολής.

Μέρος των εσόδων θα διατεθεί για τις ανάγκες και τον εξωραϊσμό του Ιερού Ναού Αγίου Ιωάννη Χρυσοστόμου.

Πανηγύρι Αγίου Ιωάννη Χρυσοστόμου