Επιστροφή στην… κανονικότητα για την εκπαιδευτική κοινότητα
14. 05. 2021

Το τέλος των διακοπών του Πάσχα, έφερε και την επιστροφή στην κανονικότητα για την εκπαιδευτική κοινότητα. Μετά από πολλές εβδομάδες τηλεκπαίδευσης, οι μαθητές επέστρεψαν στον φυσικό χώρο, δηλαδή τις σχολικές αίθουσες, δίνοντας και πάλι «ζωή» στο campus της Σχολής.

Οι μαθητές των λυκείων είχαν γευτεί το προνόμιο να καθίσουν στα θρανία πριν από το Πάσχα, ενώ από τη Δευτέρα 10 Μαΐου στα σχολεία επέστρεψαν οι μαθητές του Νηπιαγωγείου, του Δημοτικού Σχολείου και του Γυμνασίου Χασιώτη.

Τα μαθήματα συνεχίζονται κανονικά, τηρώντας όλα τα πρωτόκολλα και τα μέτρα προστασίας, ενώ μεγάλη έμφαση δίνεται στην αξιοποίηση του campus της Σχολής, τόσο για την διεξαγωγή των μαθημάτων, όσο και για ελεύθερο παιχνίδι! Τα παιδιά έχουν έτσι την ευκαιρία να γνωρίσουν περισσότερο το σχολείο τους, αλλά και να απολαύσουν τον χρόνο μαζί με τους συμμαθητές και τις συμμαθήτριές τους, που τόσο καιρό ήταν χωριστά!

Μία εβδομάδα αργότερα, άρχισαν τα μαθήματα στο ΙΙΕΚ της Σχολής, ενώ στα εργαστήρια του Perrotis College επέστρεψαν οι τελειόφοιτοι σπουδαστές των προπτυχιακών προγραμμάτων και όλοι οι σπουδαστές των μεταπτυχιακών προγραμμάτων.

Επιστροφή στην… κανονικότητα για την εκπαιδευτική κοινότητα