Εκπαιδευτικό βίντεο για τη συγκομιδή της ελιάς
23. 10. 2020

Ένα εξαιρετικά επεξηγηματικό και χρήσιμο βίντεο διάρκειας λίγων λεπτών σχετικά με τη συγκομιδή της ελιάς, επιμελήθηκαν τα στελέχη του Γραφείου Διαχείρισης Στρατηγικών Έργων. Επισκέφτηκαν τον μεταπτυχιακό απόφοιτο του Perrotis College, ωφελούμενο των προγραμμάτων του Γραφείου και παραγωγό επιτραπέζιας ελιάς, Δημήτριο Ψαθά στον ελαιώνα του στην Νέα Τένεδο Χαλκιδικής. Με την ουσιαστική συνδρομή και συμμετοχή του κ. Ψαθά, ο οποίος είναι επίσης και συνεργάτης της Σχολής, βιντεοσκόπησαν όλο το υλικό για τη συγκομιδή της βρώσιμης / επιτραπέζιας ελιάς.