Εθιμοτυπική επίσκεψη του νέου Προξένου των Η.Π.Α. στη Θεσσαλονίκη
31. 08. 2018

Τον πρόεδρο της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, Δρα Πάνο Κανέλλη επισκέφτηκε ο νέος Πρόξενος των Η.Π.Α. στη Θεσσαλονίκη κ. Gregory W. Pfleger, Jr.

Ο Αμερικανός διπλωμάτης επισκέφτηκε τον Δρα Κανέλλη στο γραφείο του την Παρασκευή 31 Αυγούστου. Ο πρόεδρος της Σχολής τον καλωσόρισε στην πόλη και τον ενημέρωσε σχετικά με τα εκπαιδευτικά προγράμματα και τη συνολική προσφορά του ιδρύματος στον αγροδιατροφικό τομέα. Οι δύο άντρες συμφώνησαν να συνεχίσουν, να εμβαθύνουν και να εμπλουτίσουν ακόμη περισσότερο τη συνεργασία της Σχολής και του Προξενείου.

Εθιμοτυπική επίσκεψη του νέου Προξένου των Η.Π.Α. στη Θεσσαλονίκη