Βράβευση μαθητή της ΑΓΣ για την επιτυχία του στο Panorama Charity Fun Run
24. 10. 2023

Ο μαθητής της ΑΓΣ Παναγιώτης Γκατζόλης βραβεύτηκε από τον δήμο Πυλαίας – Χορτιάτη για τη διάκρισή του στον αγώνα τρεξίματος των πέντε χιλιομέτρων του Panorama Charity Fun Run, στον οποίο κατετάγη δεύτερος στην κατηγορία κάτω των 18 ετών.

Στον χαιρετισμό του, ο δήμαρχος Ιγνάτιος Καϊτετζίδης αναφέρθηκε στην αρχική ιδέα της διοργάνωσης από τη Βαλέτα της Μάλτας όπου διεξάγονταν παρόμοιος φιλανθρωπικός αγώνας με τη συμμετοχή του προέδρου της Δημοκρατίας. Ευχαρίστησε από καρδιάς τον ΣΕΓΑΣ και τους υπόλοιπους συντελεστές που στήριξαν και στηρίζουν επί τόσα χρόνια τον αθλητικό και φιλανθρωπικό αυτό θεσμό και τόνισε: «Για εμάς σημασία δεν έχει η επίδοση, αλλά η συμμετοχή και αυτό είναι κάτι που το κερδίσατε με την αγάπη σας και το γεγονός ότι όλος ο δήμος αγκαλιάζει την εκδήλωση».