Συμμετοχή της Σχολής και του Perrotis College στην 27η Agrotica
05. 02. 2018

Με ένα καλαίσθητο σταντ, στον πρώτο όροφο του περιπτέρου 2 της ΔΕΘ-Helexpo, εκπροσωπήθηκαν η Αμερικανική Γεωργική Σχολή και το PerrotisCollegeστην 27η Agrotica, η οποία πραγματοποιήθηκε από 1 έως 4 Φεβρουαρίου. Στελέχη ενημέρωναν τους χιλιάδες επισκέπτες για τα εκπαιδευτικά προγράμματα, τις νέες δράσεις καθώς και για τα προϊόντα του εκπαιδευτικού αγροκτήματος. Παράλληλα, γινόταν ενημέρωση για το ΙΕΚ, το οποίο αναμένεται να ξεκινήσει τον ερχόμενο Σεπτέμβριο, το γυμνάσιο, το οποίο θα κάνει πρεμιέρα τον Σεπτέμβριο του 2019 αλλά και το επερχόμενο Διεθνές Συνέδριο για την επιτραπέζια ελιά που θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις της Σχολής από 24 έως 26 Μαΐου. Να σημειωθεί ότι δεκάδες απόφοιτοι της Σχολής και του Perrotis College πέρασαν από το σταντ στο πλαίσιο της επίσκεψής τους στην έκθεση, επιβεβαιώνοντας τους ισχυρούς δεσμούς επικοινωνίας και συνεργασίας.

Η 27η Agrotica ξεπέρασε κάθε προσδοκία καθώς υποδέχθηκε κατά τη διάρκεια της τετραήμερης λειτουργίας της 143.754 επισκέπτες. Ήταν η μεγαλύτερη όλων των εποχών και κάλυψε συνολικά περισσότερα από 39.000 τ.μ. στεγασμένων εκθεσιακών εγκαταστάσεων.

Συμμετοχή της Σχολής και του Perrotis College στην 27η Agrotica