Συμμετοχή του Perrotis College στο Brokerage Event 2016
02. 11. 2016
O καθηγητής του Perrotis College Δρ. Τρύφων Αδαμίδης συμμετέχει ως ομιλητής στο Brokerage Event "Έρευνα & Καινοτομία: το κλειδί για την ανάπτυξη" που πραγματοποιείται την Πέμπτη 10 Νοεμβρίου 2016 στο Porto Palace στη Θεσσαλονίκη. Η εκδήλωση διοργανώνεται από το Σύνδεσμο Ελληνικών Βιομηχανιών Τροφίμων (ΣΕΒΤ) και την Ελληνική Τεχνολογική Πλατφόρμα "Food for Life", στα πλαίσια του ευρωπαϊκού έργου FOODPRINT.

Στόχος της εκδήλωσης είναι να αναδειχθούν οι δυνατότητες και οι χρηματοδοτικές ευκαιρίες για την ανάπτυξη καινοτομιών στις Βιομηχανίες Τροφίμων μέσω της συνεργασίας με ερευνητικούς φορείς (ΑΕΙ, ΑΤΕΙ και Ερευνητικά Κέντρα) της χώρας μας. Eρευνητές και εκπρόσωποι της Βιομηχανίας Τροφίμων θα βρεθούν στο ίδιο τραπέζι προκειμένου να ανταλλάξουν απόψεις για την προώθηση της έρευνας και να συζητήσουν τη μεταξύ τους συνεργασία.

Πρόγραμμα Εκδήλωσης
Εγγραφή