Καλοκαιρινό φεστιβάλ από το Δημοτικό Σχολείο
13. 06. 2019

Μία πραγματική γιορτή, στην οποία είχαν τη χαρά να συμμετέχουν γονείς και μαθητές, διοργάνωσε το Δημοτικό Σχολείο της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής.

Πραγματοποιήθηκε στις αθλητικές εγκαταστάσεις του campus το απόγευμα της Τετάρτης 12 Ιουνίου. Περιλάμβανε ποικίλες δράσεις αθλητικού περιεχομένου αλλά και δράσεις που σχετίζονται με τα διάφορα clus του σχολείου, όπως είναι της αρχιτεκτονικής, της ρομποτικής και των εικαστικών. Όλα τα παιδιά του Σχολείου, μαζί με τους γονείς και τους κηδεμόνες τους, έκαναν τραμπολίνο, τραγούδησαν και έπαιξαν: ποδόσφαιρο, μπάσκετ, διελκυστίνδα και διάφορα παιχνίδια διατροφής.

Στη φετινή διοργάνωση δόθηκε ιδιαίτερη έμφαση στο να έρθουν ακόμη πιο κοντά γονείς και παιδιά και να περάσουν όμορφες στιγμές ξεγνοιασιάς. Το ραντεβού ανανεώθηκε για τον Ιούνιο του 2020.

Καλοκαιρινό φεστιβάλ από το Δημοτικό Σχολείο