Masterclasses για business storytelling σε μαθητές του Επαγγελματικού Λυκείου
30. 01. 2021

Στο πλαίσιο της καινοτόμου σειράς μαθημάτων "Τάξεις ζωής" που διοργανώνει το πρόγραμμα Arcadia για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά για τους μαθητές του ΕΠΑΛ ξεκίνησε μια σειρά από Masterclasses με εμψυχωτή τον Γιάννη Μυλόπουλο, Σύμβουλο στρατηγικής επικοινωνίας με εξειδίκευση στο creativity coaching και το digital storytelling. Η αποστολή των εκπαιδευτικών συναντήσεων έχει σκοπό να μεταφέρει την έννοια της δημιουργικής επιχειρηματικότητας με την μορφή του Co-Working Project & Simulation Practice, προσκεκλημένων experts (guest speakers) και εφαρμογή δημιουργικότητας με συνεργατικές DIY τεχνικές σεναρίου που βασίζονται στις ιστορίες από το βιβλίο του Γιάννη Μυλόπουλου με τίτλο "Δεν είναι το μήλο. Είναι η μιλιά".

Τα Masterclasses πραγματοποιούνται με τη συνεργασία της βιβλιοθήκης "Δημήτρη & Αλίκης Περρωτή", της Διεύθυνσης του ΕΠΑΛ, του τμήματος Μαθητικής ζωής και συντονίζονται από τον Career & Student Services Counselor, Θεοδόση Τάσιο εκ μέρους του προγράμματος Arcadia.

Masterclasses για business storytelling σε μαθητές του Επαγγελματικού Λυκείου