Εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών του American Community Schools – Athens στην ΑΓΣ
17. 02. 2020

Μαθητές του ACS Athens επισκέφτηκαν για τρεις μέρες την Αμερικανική Γεωργική Σχολή σε ένα «Ταξίδι Αειφορίας». Κατά τη διάρκεια της παραμονής τους γνώρισαν τη ζωή στο campus παρέα με τους μαθητές των Λυκείων της ΑΓΣ μέσα από διάφορες δραστηριότητες, όπως: βιωματικά workshops με θέμα εικαστικές τέχνες, κεραμική, μαγειρική, τυροκομία, επίσκεψη στο λαχανόκηπο, STEM labs και αθλητικές δραστηριότητες. Επίσης, συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα "The Olive Trail” και φύτεψαν δύο ελαιόδεντρα στους κήπους της ΑΓΣ. Αναχώρησαν με την υπόσχεση να επιστρέψουν και να τα δουν να μεγαλώνουν!

Εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών του American Community Schools – Athens στην ΑΓΣ