Στο νέο Γυμνάσιο μας, συνδέουμε τη ζωή με τη γνώση
28. 02. 2019

Στη συνέντευξη στο περιοδικό Parallaxi, ο επερχόμενος διευθυντής του καινούργιου Γυμνασίου Χασιώτη, Δημήτρης Σλαβούδης, παρουσίασε τη νέα εκπαιδευτική δομή στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή, η οποία φιλοδοξεί να ανατρέψει τα δεδομένα και να αποτελέσει σημείο αναφοράς.

Αναφέρθηκε στη φιλοσοφία του Γυμνασίου Χασιώτη, προβάλλοντας τα συγκριτικά του πλεονεκτήματα όπως είναι η ολιστική βιωματική περιβαλλοντική εκπαίδευση, ο ιδιαίτερος εκπαιδευτικός χαρακτήρας του και η ενισχυμένη διδασκαλία μαθηματικών, φυσικών επιστημών, αγγλικών, περιβαλλοντικής εκπαίδευσης και ακαδημαϊκού –επαγγελματικού προσανατολισμού.

Στο νέο Γυμνάσιο μας, συνδέουμε τη ζωή με τη γνώση