Στις 17 Δεκεμβρίου, η εθελοντική αιμοδοσία του προσωπικού της ΑΓΣ και του Perrotis College
25. 11. 2019

Την Τρίτη 17 Δεκεμβρίου θα πραγματοποιηθεί εθελοντική αιμοδοσία του προσωπικού της ΑΓΣ και του Perrotis College. Η προσδοκία των διοργανωτών είναι να συγκεντρωθούν περισσότερες από 60 φιάλες αίματος.

Στο μεταξύ, περίπου 50 φιάλες αίματος συγκεντρώθηκαν κατά τη διάρκεια αιμοδοσίας που διοργάνωσε η Χ.Α.Ν.Θ. σε συνεργασία με κοινωνικούς φορείς της Θεσσαλονίκης - μεταξύ των οποίων ο Σύλλογος Φίλων Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής - υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, των Δήμων  Θεσσαλονίκης, Πυλαίας – Χορτιάτη, Καλαμαριάς και του Εθνικού Κέντρου Αιμοδοσίας. Η εκδήλωση, η οποία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 23 Νοεμβρίου, εξελίχθηκε σε γιορτή εθελοντισμού και προσφοράς, καθώς 150 αιμοδότες και φίλοι της Χ.Α.Ν.Θ. έδωσαν το παρόν και αγκάλιασαν μια εκδήλωση που αναμένεται να γίνει θεσμός.