Συνεχίζει το έργο του, μέσω εκπαίδευσης εξ αποστάσεως, το Γραφείο Διαχείρισης Στρατηγικών Έργων
24. 03. 2020

Αξιοποιώντας τις δυνατότητες της σύγχρονης τεχνολογίας το Γραφείο Διαχείρισης Στρατηγικών Έργων αναλαμβάνει πρωτοβουλίες για συνέχιση του εκπαιδευτικού έργου του.

Σε αυτό το πλαίσιο προχώρησε στη δημιουργία «καναλιού» στο youtube με τίτλο SPMO AFS για να διατηρήσει επαφή με τους ωφελουμένους αγρότες. Ήδη άρχισε η ανάρτηση ενημερωτικών βίντεο προκειμένου αυτά να είναι προσβάσιμα από τους συμμετέχοντες στα εκπαιδευτικά προγράμματα.

Επιπλέον, συνεχίζεται με τη μέθοδο της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης το πρόγραμμα του εναλλακτικού τουρισμού, το οποίο υλοποιείται στο πλαίσιο του προγράμματος «Νέα Γεωργία για τη Νέα Γενιά».