Οι μαθητές των Λυκείων της Σχολής τιμούν τη Διεθνή Ημέρα για την Εξάλειψη της Βίας κατά των Γυναικών
26. 11. 2021
Με συμβολικό τρόπο, οι μαθητές των Λυκείων της Σχολής τίμησαν τη Διεθνή Ημέρα για την Εξάλειψη της Βίας κατά των Γυναικών.

Συγκεκριμένα, την Παρασκευή 26 Νοεμβρίου, στο πλαίσιο της πρωινής ομιλίας, ετοίμασαν μικρό αφιέρωμα στη Διεθνή Ημέρα. Αρχικά προβλήθηκε το βίντεο «Μη με αφήσεις ποτέ» που αναφέρεται στο πρόβλημα της βίας εναντίον των γυναικών. Έπειτα, οι μαθήτριες Μαρία Διαμάντη και Ελεονόρα Λιάνη απήγγειλαν το ποίημα της Κικής Δημουλά: «Σημείον Αναγνωρίσεως», ενώ ο μαθητής Γιώργος Μετλάρης ετοίμασε σχετική αφίσα για την ευαισθητοποίηση των συμμαθητών του.