Επισκέψεις Αμερικανικών Πανεπιστημίων στο πλαίσιο του Study U.S.A.
02. 11. 2018

Τους τελευταίους δύο μήνες, περισσότερα από 20 παγκοσμίως αναγνωρισμένα Αμερικανικά Κολλέγια και Πανεπιστήμια έχουν επισκεφθεί την Αμερικανική Γεωργική Σχολή ως μέρος του προγράμματος Study U.S.A. Στο χώρο της Σχολής έχουν φιλοξενηθεί μέσω αυτού του προγράμματος φοιτητές και σπουδαστές από το University of Richmond, Pomona College, Worchester Polytechnic Institute, St. Lawrence University, και του Davidson College κ.α. Τα στελέχη των γνωστών Πανεπιστημίων παρουσιάζουν στους μαθητές της Σχολής που ενδιαφέρονται για σπουδές στην Αμερική τα προγράμματα του Κολλεγίου ή του πανεπιστημίου τους.

Εκτός από τις παρουσιάσεις, οι επισκέπτες έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν τη Σχολή μέσα από διάφορες περιηγήσεις και δραστηριότητες.

Επισκέψεις Αμερικανικών Πανεπιστημίων στο πλαίσιο του Study U.S.A.