Masterclass από υποψήφιο διδάκτορα του Harvard σε μαθητές των Λυκείων ΑΓΣ
19. 11. 2023

H εφαρμογή προηγμένων τεχνολογιών σε μικρο-ρομποτικές εφαρμογές και η προσέγγιση ενός μηχανικού σε προβλήματα σχεδίασης, ήταν τα δύο βασικά σημεία της παρουσίασης που έκανε ο υπ.διδάκτορας του Harvard University, Γιώργος Κυριαζίδης, στα μέλη του club ρομποτικής της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής.

Με καταγωγή από την Καλαμαριά, ο υπ.διδάκτορας Ηλεκτρολόγων Μηχανικών συμμετείχε στη φιλανθρωπική εκδήλωση της ΑΓΣ στη Βοστώνη. Με χαρά ζήτησε - με την πρώτη ευκαιρία που θα βρισκόταν στην Ελλάδα - να επισκεφτεί το campus και να συνομιλήσει με μαθητές/σπουδαστές. Έτσι, την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου συνάντησε μαθητές από το clubρομποτικής των Λυκείων, τους μίλησε πάνω στο αντικείμενο του και στη συνέχεια απάντησε στις ερωτήσεις των μαθητών.