Πίτα αποφοίτων Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής 1979-1988
22. 02. 2018

Μια όμορφη, νοσταλγική βραδιά απόλαυσαν οι απόφοιτοι της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής των τάξεων ’79 έως και το ΄88, το Σάββατο 3 Φεβρουαρίου. Η συγκέντρωση πραγματοποιήθηκε στη «Φωλιά του Κόκορα» στη Θεσσαλονίκη και οι περίπου 200 καλεσμένοι διασκέδασαν, χόρεψαν και μοιράστηκαν τις αναμνήσεις τους από τα χρόνια που ήταν μαθητές στη Σχολή.

Μέσα σε ένα φορτισμένο συγκινησιακά κλίμα, έγινε η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας την οποία έκοψε ο -τότε- φιλόλογος καθηγητής και μετέπειτα Διευθυντής του Γενικού Λυκείου της Σχολής, Σωκράτης Αδαμίδης. Στη συνάντηση παρέστησαν συνταξιούχοι και μη καθηγητές και προσωπικό της Σχολής όπως η Πελαγία Βουτσά, η MaryChism, ο Τάσος Πούγγουρας, η Σούλα Μωραΐτου, η ChristineLansdaleWillis, ο DavidWillisκαι ο Πάρης Πετράς. Παράλληλα, με τη διττή ιδιότητα του αποφοίτου και σημερινού εργαζόμενου στη Σχολή, τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση οι: Γιάννης Γκατζώλης, Πέτρος & Στέλλα Ευαγγέλου, Μπάμπης Συμεωνίδης, Στέλιος και Λένα Νικολαΐδη, Σάκης και Δόμνα Παπάζογλου και ο Κυριάκος Ανθουλάκης.

Στη συνάντηση ήταν παρούσα και η Υπεύθυνη των Δημοσίων Σχέσεων και του Γραφείου Αποφοίτων, Λίλα Ζήζουλα, η οποία ενημέρωσε το κοινό για την πρόσφατη δημιουργία γραφείου αποφοίτων στη Σχολή και τους στόχους του. Η βραδιά έκλεισε με την υπόσχεση όλων να ανανεώσουν το ραντεβού τους για την επόμενη χρονιά!

Πίτα αποφοίτων Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής 1979-1988