Διημερίδα Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού στην ΑΓΣ
13. 12. 2023

Τη χαρά και την τιμή να φιλοξενήσουν στις εγκαταστάσεις τους εκπαιδευτικούς συμβούλους Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από όλη την Ελλάδα, είχαν η Αμερικανική Γεωργική Σχολή και το Perrotis College. Για δύο μέρες (30 Νοεμβρίου – 1 Δεκεμβρίου) οι συμμετέχοντες ενημερώθηκαν για τα εκπαιδευτικά προγράμματα, ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις και εμβάθυναν τις γνώσεις τους πάνω στη Σχολή και το Perrotis College. Κατά τη διάρκεια της παραμονής τους περιηγήθηκαν στα υπερσύγχρονα εργαστήρια βιοχημείας και συμμετείχαν σε ελαιογευσιγνωσία.