Παρουσίαση σπουδών από εκπροσώπους τριών κορυφαίων Αμερικανικών πανεπιστημίων
22. 09. 2019

Υψηλόβαθμα στελέχη τριών κορυφαίων Αμερικανικών πανεπιστημίων παρουσίασαν σε μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς που ενδιαφέρονται για προπτυχιακές σπουδές, τα απαραίτητα βήματα για τις αιτήσεις και τις ακαδημαϊκές ευκαιρίες. Συγκεκριμένα, εκπρόσωποι των University of Pennsylvania, Stanford UniversitY και Wellesley College, ανέλυσαν σε ενδιαφερόμενους μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς, τις διαδικασίες για σπουδές στα συγκεκριμένα πανεπιστήμια, καθώς και τις προοπτικές και τις ακαδημαϊκές ευκαιρίες που διανοίγονται.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου στο αμφιθέατρο Seth Frank του Perrotis College.

Παρουσίαση σπουδών από εκπροσώπους τριών κορυφαίων Αμερικανικών πανεπιστημίων