Learning Commons στην ανακαινισμένη πτέρυγα της κεντρικής βιβλιοθήκης
19. 10. 2017

Το όνομα «Vasilios S. and Aphrodite B. Haseotes» φέρει η ανακαινισμένη πτέρυγα της Πληροφοριακής συλλογής της βιβλιοθήκης «Δημήτρης και Αλίκη Περρωτή», της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής.

Αποτέλεσε δωρεά των παιδιών του Βασίλειου και της Αφροδίτη Χασιώτη, στη μνήμη των γονέων τους. Μετά τη ριζική ανακαίνιση η πτέρυγα «Vasilios S. and Aphrodite B. Haseotes Learning Commons» περιλαμβάνει εύκολα μεταφερόμενες 80 θέσεις εργασίας και τραπέζια, δυο ηχομονωμένα δωμάτια μελέτης, έξι smart τηλεοράσεις (συνδεδεμένες με mini υπολογιστές), σαλόνι με άνετα ατομικά καθίσματα και τραπεζάκια, μεγάλη οθόνη και προτζέκτορα.

Μπορείτε να διαβάσετε το σχετικό δελτίο τύπου εδώ.

Learning Commons στην ανακαινισμένη πτέρυγα της κεντρικής βιβλιοθήκης