Επιμορφωτική συνάντηση κλάδου γεωπόνων εκπαιδευτικών στην ΑΓΣ
05. 11. 2019

Επιμορφωτική συνάντηση γεωπόνων εκπαιδευτικών (κλάδος ΠΕ88), πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της ΑΓΣ στο πλαίσιο της πολύχρονης συνεργασίας του Επαγγελματικού Λυκείου με τους Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου.

Το θέμα της συνάντησης, στην οποία συμμετείχαν γεωπόνοι εκπαιδευτικοί δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, ήταν «Προτάσεις για τη διδασκαλία και την ψηφιακή υποστήριξη των διδακτικών αντικειμένων του κλάδου ΠΕ88». Οι εργασίες άρχισαν με εισαγωγική ομιλία του διευθυντή του Επαγγελματικού Λυκείου της ΑΓΣ, Απόστολου Βουρκούδη. Ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου Γεωπονίας, Διατροφής & Περιβάλλοντος, του 3ου ΠΕΚΕΣ Κ. Μακεδονίας, Δρ. Ανδρέας Αθανασόπουλος, παρουσίασε προτάσεις για την ψηφιακή υποστήριξη μαθημάτων του Τομέα, ενώ η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ88 του 3ου ΠΕΚΕΣ Αττικής, Δρ. Δήμητρα – Ευτέρπη Σωτηροπούλου, πραγματοποίησε ομιλία με θέμα: «Γεωπονία και Αειφόρος ανάπτυξη Α' ΕΠΑΛ: Προτάσεις διδασκαλίας»

Η συνάντηση φιλοξενήθηκε στις εγκαταστάσεις της βιβλιοθήκης «Δημήτρης & Αλίκη Περρωτή».

Επιμορφωτική συνάντηση κλάδου γεωπόνων εκπαιδευτικών στην ΑΓΣ