Με υποτροφία σε πανεπιστήμια των ΗΠΑ μαθητές του Γενικού Λυκείου της Σχολής
10. 03. 2017

Οχτώ απόφοιτοι του Γενικού Λυκείου της Σχολής (τάξη του 2017) έγιναν δεκτοί με υποτροφία σε ισάριθμα καταξιωμένα πανεπιστήμια των ΗΠΑ εκμεταλλευόμενοι τη δυνατότητα που παρέχει η Αμερικανική Γεωργική Σχολή για σπουδές στις ΗΠΑ μέσω του προγράμματος "Stydy USA". Έχοντας σωστό προγραμματισμό και όρεξη για μάθηση, κατάφεραν να κάνουν το όνειρό τους πραγματικότητα.

Συγκεκριμένα: η Ελένη Γκίνη έγινε δεκτή από το Brown University με πλήρη υποτροφία, ο Δημήτρης Χαβούζης επιλέχθηκε από το Davidson College της Βόρειας Καρολίνας, η Αθηνά Κατσούλα έγινε δεκτή από το WPI (Worcester Polytechnic Institute) της Μασαχουσέτης, η Λούτη Γκιούρα έγινε δεκτή από το Rhodes College του Τεννεσί, η Αναστασία Γκιούρα έγινε δεκτή από το St. Lawrence University, η Αικατερίνη Πετρίδου έγινε δεκτή από 3 διαφορετικά πανεπιστήμια και επέλεξε να φοιτήσει στο Union College, ο Γιώργος Πετρίδης έγινε δεκτός από το Gannon University και η Χριστίνα Ρέπα από το Viterbo University.

Ευχόμαστε σε όλους τους αποφοίτους μας καλή επιτυχία στη συνέχιση των σπουδών τους! Σύντομα θα ενημερωθείτε και για τα φετινά αποτελέσματα του Study USA.

Με υποτροφία σε πανεπιστήμια των ΗΠΑ μαθητές του Γενικού Λυκείου της Σχολής