Παρουσία του Γ. Σφαιρόπουλου η πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού
03. 10. 2018

Με μια πολύ σημαντική παρουσία γιορτάστηκε στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή η Πανελλήνια Μέρα Σχολικού Αθλητισμού. Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος ήταν επίσημος καλεσμένος και μίλησε στους μαθητές του Γενικού και του Επαγγελματικού Λυκείου για τα θετικά της ενασχόλησης με τα σπορ, την οριοθέτηση στόχων στον αθλητισμό και γενικότερα στη ζωή, την εργατικότητα που απαιτείται για να αγγίξει κάποιος την επιτυχία, αλλά και τα οφέλη από την ύπαρξη καλής συνεργασίας στο πλαίσιο της ομαδικής δουλειάς για την επίτευξη των κοινών στόχων.

Η ομιλία του γνωστού προπονητή μπάσκετ, ενθουσίασε τους μαθητές και τους καθηγητές των σχολείων, οι οποίοι κατά την τρίωρη παραμονή του στις εγκαταστάσεις της Σχολής ζητούσαν ασταμάτητα να απαθανατίσουν με φωτογραφίες τις στιγμές μαζί του. Το πρόγραμμα της υπόλοιπης μέρας περιελάμβανε τη διεξαγωγή αγώνων μπάσκετ, ποδοσφαίρου, βόλεϊ, τένις και πινγκ-πονγκ στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Σχολής.

Παρουσία του Γ. Σφαιρόπουλου η πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού