Στην ΑΓΣ ο γενικός γραμματέας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Διά Βίου Μάθησης, Γιώργος Βούτσινος
14. 05. 2021

Το μέλλον της επαγγελματικής εκπαίδευσης στην Ελλάδα, βρέθηκε στο επίκεντρο της συνάντησης εργασίας που είχε ο γγ Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Διά Βίου Μάθησης, του υπουργείου Παιδείας, Γιώργος Βούτσινος με τον πρόεδρο της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, Δρ.Πάνο Κανέλλη και υψηλόβαθμα στελέχη του ιδρύματος. Μαζί με στενούς συνεργάτες του, ο γενικός γραμματέας επισκέφτηκε την Πέμπτη 13 Μαΐου, τις εγκαταστάσεις της ΑΓΣ και συμμετείχε στη συνάντηση εργασίας, κατά τη διάρκεια της οποίας αναπτύχθηκε γόνιμος και εποικοδομητικός διάλογος, σχετικά με την επαγγελματική εκπαίδευση, έναν τομέα τον οποίο η ΑΓΣ υπηρετεί για περισσότερο από έναν αιώνα.