Νέα αποστολή «αγάπης» για τους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας
09. 10. 2023

Μετά την αποστολή της πρώτης βοήθειας από την κοινότητα της ΑΓΣ προς τους πλυμμηροπαθείς της Θεσσαλίας, ακολούθησε δεύτερη, η οποία αποτέλεσε πρωτοβουλία του Εκπαιδευτικού Αγροκτήματος. Στις δομές του Δήμου Παλαμά Καρδίτσας εστάλησαν 7.200 αβγά Ω3 και 504 λίτρα γάλακτος. Τα δέματα της βοήθειας συνοδεύονταν από μήνυμα των μαθητών της ΑΓΣ, το οποίο ανέφερε: «Οι μαθητές της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής Θεσσαλονίκης σας εύχονται από καρδιάς να βρείτε δύναμη και ελπίδα, να ανακτήσετε τα χαμένα σπίτια και τις περιουσίες σας και να ξαναχτίσετε τα όνειρά σας. Οι δύσκολες στιγμές δοκιμάζουν την ανθρώπινη ψυχή, αλλά η ελπίδα μπορεί να φωτίσει τον δρόμο προς την ευτυχία».