Παρουσίαση της εικονικής εταιρίας Viband σε εκπομπή της ΕΤ3
24. 04. 2021

Η εικονική εταιρία Viband, η οποία κατέκτησε την τρίτη θέση στον διαγωνισμό «καλύτερο promo video μαθητικών εικονικών επιχειρήσεων 2021» του Junior Achievement Greece, αλλά και το σημαντικό έργο του Ομίλου Επιχειρηματικότητας της Σχολής, παρουσιάστηκαν στην εκπομπή Ο3 της ΕΡΤ3.

Η Viband, είναι ένα καινοτόμο smartwatch και φιλοδοξεί να συμβάλει στη βελτίωση της ποιότητας ζωής των ατόμων που αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα ακοής. Παράλληλα, είναι το ερευνητικό και εκπαιδευτικό project 15 μαθητών του Γενικού και του Επαγγελματικού Λυκείου της ΑΓΣ, μέλη του Ομίλου Επιχειρηματικότητας του ιδρύματος και αποτελούσε τη φετινή συμμετοχή τους στην εμπορική έκθεση και διαγωνισμό για την ανάδειξη των τριών καλύτερων «εικονικών επιχειρήσεων» που διοργανώνει το Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων/Junior Achievement Greece.