Ανθρωπιστική βοήθεια για τους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας
26. 09. 2023
Επιδεικνύοντας για άλλη μία φορά την κοινωνική αλληλεγγύη της, η κοινότητα της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής συγκέντρωσε ανθρωπιστική βοήθεια για τους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας.

Σε μια προσπάθεια έμπρακτης στήριξης προς τους χιλιάδες Θεσσαλούς που επλήγησαν από την κακοκαιρία Daniel, συγκέντρωσε: παιδικές πάνες, μωρομάντηλα, παιδικές γαλότσες, ξηρά τροφή, χαρτί υγείας, αντισηπτικά, απολυμαντικά, χλωρίνες, καθαριστικά, σκούπες, γάντια, σφουγγαρίστρες και σφουγγάρια. Οι προμήθειες εστάλησαν ήδη στην Περιφέρεια Θεσσαλίας, τα στελέχη της οποίας φρόντισαν για τη διανομή τους στα άτομα που έχουν ανάγκη, με την ευχή να αποκατασταθεί το ταχύτερο δυνατόν η ζωή τους και να επιστρέψουν σύντομα σε κανονικούς ρυθμούς.