Επίσκεψη εκπροσώπων της ΔΕΛΤΑ
05. 03. 2018

Εν όψει της έναρξης των βιωματικών σεμιναρίων, στα οποία συμμετέχουν υπότροφοι της εταιρίας ΔΕΛΤΑ, τη Δευτέρα και Τρίτη, 5 και 6 Μαρτίου, επισκέφτηκαν τη Σχολή η υπεύθυνη ελέγχου διεργασιών και ανάπτυξης projects ζώνης γάλακτος κα. Ισιδώρα Μυλωνά, ο περιφερειακός διευθυντής ζώνης γάλακτος Κ/Δ Μακεδονίας και Κεντρικής Ελλάδας κ. Γιάννης Παπαδόπουλος και ο περιφερειακός διευθυντής ζώνης Κ/Α Μακεδονίας κ. Σωκράτης Ευθυμιάδης. Κατά τη συνάντηση, οι εκπρόσωποι της ΔΕΛΤΑ καλωσόρισαν τους εκπαιδευόμενους στο πρόγραμμα και  τους ενημέρωσαν για το «Σχέδιο Δράσης Γαία» που υλοποιεί η εταιρεία για τη στήριξη της βιώσιμης ανάπτυξης του πρωτογενούς τομέα, σύμφωνα με το όραμα και στρατηγική της που αφορά την ενθάρρυνση νέων αγελαδοτρόφων στην απόκτηση δεξιοτήτων σε: τεχνητή σπερματέγχυση, διατροφή και διαχείριση αγελαδοτροφικών εκμεταλλεύσεων. Οι συναντήσεις πραγματοποιήθηκαν παρουσία των εκπαιδευτών των σεμιναρίων και μελών της διοίκησης της Σχολής. Το πρόγραμμα υποτροφιών υλοποιείται φέτος για δεύτερη χρονιά, παρέχοντας 25 υποτροφίες σε συνεργαζόμενους νέους αγελαδοτρόφους.

Επίσκεψη εκπροσώπων της ΔΕΛΤΑ