Επαγγελματικό ταξίδι στελεχών του αγροκτήματος στη Γαλλία
19. 03. 2018

Την πόλη Σαν Μπρι, της βορειοδυτικής Γαλλίας, επισκέφτηκαν από 19 έως 21 Μαρτίου ο επικεφαλής του βουστάσιου και κτηνίατρος κ. Στράτος Σουγλής και ο επικεφαλής του τμήματος εκτροφής μικρών ζώων κ. Στάθης Γιαννακάκης. Τα στελέχη του εκπαιδευτικού αγροκτήματος της Σχολής συνάντησαν εκτροφείς γαλόπουλων και επισκέφτηκαν εκτροφεία γαλόπουλων, βιομηχανικό σφαγείο γαλόπουλων καθώς και τεμαχιστήριο γαλόπουλων. Σκοπός της επίσκεψής τους ήταν τόσο η διατήρηση της επαφής της Σχολής με τις σύγχρονες πρακτικές εκτροφής γαλόπουλων όσο και η ανταλλαγή γνώσεων και απόψεων.

Επαγγελματικό ταξίδι στελεχών του αγροκτήματος στη Γαλλία