Στη Σχολή ο επικεφαλής της Αντιπροσωπείας της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στην Ελλάδα
10. 09. 2018

Στις 10 Σεπτεμβρίου ο Επικεφαλής της Αντιπροσωπείας της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στην Ελλάδα, κ. Γιώργος Μαρκοπουλιώτης επισκέφθηκε το Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Europe Direct της Σχολής.

Συναντήθηκε με την υπεύθυνη του Europe Direct Κατερίνα Ρουμελιώτη και την υπεύθυνη της βιβλιοθήκης και συνεργάτη του Κέντρου, Δαμιάνα Κουτσομίχα και συζήτησαν για τη λειτουργία του Κέντρου Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Κεντρικής Μακεδονίας, τις ανάγκες ενημέρωσης στην περιοχή και τις σημαντικές εξελίξεις και προτεραιότητες για το 2019. Στο πλαίσιο της επίσκεψης ο κ. Μαρκοπουλιώτης είχε έναν σύντομο χαιρετισμό με τον Πρόεδρο Δρα Πάνο Κανέλλη και ακολούθησε ξενάγηση και παρουσίαση της ιστορίας της Σχολής.

Στη Σχολή ο επικεφαλής της Αντιπροσωπείας της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στην Ελλάδα