3ο Transactional Project Meeting του Erasmus+ «21st century coaching»
22. 05. 2023

Στο πλαίσιο του προγράμματος «21st century coaching», με τη χρηματοδότηση Erasmus+, πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, το 3ο  Transactional Project Meeting. Αναλύθηκε  η  επεξεργασία της ψηφιακής πλατφόρμας του έργου που θα λειτουργεί ως υποστηρικτικό εργαλείο στους coaches των εταιρειών οι οποίες θα υποδέχονται εκπαιδευόμενους για τη πρακτική τους άσκηση. Επιπλέον, οργανώθηκε από το στέλεχος του HUB, Νίκο Κυριακίδη, εργαστήριο παραγωγής τυριού «τυροζούλι» ως καλή πρακτική βιώσιμης κυκλικής οικονομίας και πραγματοποιήθηκε ξενάγηση των εταίρων, στους χώρους του γαλακτοκομείου και των θερμοκηπίων. Κύριος στόχος του έργου είναι να βοηθήσουν τους coaches να κατανοήσουν τον ρόλο τους και να εφαρμόσουν νέες πρακτικές μάθησης, οι οποίες αξιολογούνται από σπουδαστές επαγγελματικής εκπαίδευσης και κατάρτισης.