Πανηγύρι Αγίου Ιωάννη του Χρυσοστόμου
14. 11. 2023

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, η Αμερικανική Γεωργική Σχολή γιόρτασε τον προστάτη της, Άγιο Ιωάννη τον Χρυσόστομο, τη Δευτέρα 13 Νοεμβρίου, στην ομώνυμη εκκλησία που βρίσκεται στις εγκαταστάσεις της. Οι εκδηλώσεις άρχισαν με την τέλεση Θείας Λειτουργίας την οποία παρακολούθησαν με ευλάβεια μαθητές των σχολείων και πολλοί άλλοι πιστοί. Ακολούθησε περιφορά της εικόνας και διάθεση προϊόντων του Εκπαιδευτικού Αγροκτήματος από μαθητές. Να σημειωθεί ότι μέρος των εσόδων θα διατεθεί για τις ανάγκες και τον εξωραϊσμό του Ιερού Ναού Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου. Οι εκδηλώσεις ολοκληρώθηκαν με επίδειξη παραδοσιακών χορών από τα μέλη της κοινότητας της Σχολής.

Δείτε περισσότερες φωτογραφίες εδώ.