Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας της ομάδας του Συλλόγου Φίλων στην Αθήνα
04. 02. 2019

Την Τετάρτη 16 Ιανουαρίου, στον Όμιλο Αντισφαίρισης Αθηνών, τα μέλη της ομάδας του Συλλόγου Φίλων στην Αθήνα πραγματοποίησαν την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας τους. Κατά τη διάρκεια της βραδιάς, τιμήθηκαν οι χορηγοί της ετήσιας εκδήλωσης “Country & Western BBQ” η οποία πραγματοποιείται στον ίδιο χώρο κάθε Οκτώβριο. Στο δείπνο παρευρέθησαν μέλη του Συλλόγου Φίλων, υποστηρικτές και μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της Σχολής όπως η κα Θεοδώρα Βαλεντή και ο κ. Παναγιώτης Γιαταγαντζίδης, ο αντιπρόεδρος της Σχολής κ. Ηρακλής Μουσιάδης, η Dean for Student Services κα. Εύα Κανέλλη και η υπεύθυνη του γραφείου Δημοσίων Σχέσεων κα. Λίλα Ζήζουλα.

Ο επικεφαλής της ομάδας του Συλλόγου στην Αθήνα κ. Πολυχρόνης Πολυχρονιάδης, καλωσόρισε τους καλεσμένους και ευχήθηκε τη νέα χρονιά να συνεχιστεί το έργο της ομάδας με την ίδια επιτυχία. Όπως είπε, προσκαλούνται όλοι οι ενδιαφερόμενοι να εγγραφούν ως μέλη στην ομάδα της Αθήνας και να βοηθήσουν το αξιόλογο έργο του Συλλόγου Φίλων Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής το οποίο έχει ως μοναδικό σκοπό την στήριξη των μαθητών και σπουδαστών της Σχολής. Χαιρετισμό απεύθυνε και η αντιπρόεδρος του Συλλόγου Φίλων κα. Μαριαντίνα Σπάρτση μαζί με τις ευχές της για υγεία, δημιουργία και πολλές επιτυχίες. Το άπλετο κέφι και η ζωντανή μουσική κράτησαν τους καλεσμένους στην εκδήλωση μέχρι αργά το βράδυ.

Τη Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου, το Διοικητικό Σύμβούλιο του Συλλόγου Φίλων έκοψε τη δική του βασιλόπιτα στις εγκαταστάσεις της Σχολής.

Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας της ομάδας του Συλλόγου Φίλων στην Αθήνα