Ημέρα Δενδροφύτευσης 2019
02. 03. 2019

Σε μια ηλιόλουστη μέρα, πραγματοποιήθηκε στη Σχολή και φέτος η ετήσια δενδροφύτευση. Το Σάββατο 2 Μαρτίου, πλήθος κόσμου συμμετείχε στη Θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό Αγ. Ιωάννου Χρυσοστόμου της Σχολής και το μνημόσυνο που ακολούθησε. Αμέσως μετά, οι παρευρισκόμενοι με τη βοήθεια των εθελοντών μαθητών φύτεψαν τα δένδρα.

Η δενδροφύτευση πραγματοποιείται για περισσότερο από έναν αιώνα και υποστηρίζει άμεσα το πρόγραμμα υποτροφιών των μαθητών και σπουδαστών της Σχολής όπως και τα λοιπά εκπαιδευτικά προγράμματα. Ωστόσο, φέτος ήταν η τελευταία χρονιά που φυτεύτηκαν δένδρα και το πρόγραμμα των «Εις μνήμην Δωρεών» εφεξής θα συνεχιστεί μέσω νέας διαδικασίας η οποία θα ανακοινωθεί το συντομότερο.

Ημέρα Δενδροφύτευσης 2019