Οι εορτάζοντες Alfie και Abby στον Παιδικό Σταθμό και το Νηπιαγωγείο
06. 10. 2021

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ζώων στις 4 Οκτωβρίου, δύο γλυκύτατα τετράποδα με ουρά, επισκέφτηκαν τις εγκαταστάσεις του Παιδικού Σταθμού και του Νηπιαγωγείου.

Ο Alfie και η Abby, δύο χαριτωμένα σκυλιά της εκπαιδευτικού Ειρήνης Χρυσικού και της προϊσταμένης του Νηπιαγωγείου και πιστοποιημένης εκπαιδεύτριας σκύλων Ιωάννας Τζιτζιλή, αντίστοιχα, έκλεψαν τις εντυπώσεις. Οι λιλιπούτειοι μαθητές, πέρα από το γεγονός ότι ευχαριστήθηκαν το παιχνίδι με τα δύο σκυλιά, έμαθαν για τον τρόπο με τον οποίο γίνεται η φροντίδα και η περιποίηση των ζώων, καθώς και για τις ιδιαίτερες ανάγκες τους. Το σίγουρο είναι ότι η Abby και ο Alfie πήραν πολλή αγάπη από τα παιδιά και σκόρπισαν χαρά σε μικρούς και μεγάλους!