Οδηγός για την επίδραση της πανδημίας στο τουριστικό οικοσύστημα.
19. 08. 2020

Οι εκπαιδευόμενοι του προγράμματος κατάρτισης στον Εναλλακτικό Τουρισμό, το οποίο σχεδιάστηκε και υλοποιείται από την Αμερικανική Γεωργική Σχολή στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας «Νέα Γεωργία για τη Νέα Γενιά», σχεδίασαν και υλοποίησαν έρευνα για την επίδραση της πανδημίας στην αγορά εναλλακτικού τουρισμού της Θεσσαλονίκης με τη συμμετοχή 39 επιχειρηματιών.

Το αποτέλεσμα της έρευνας ήταν η δημιουργία ενός αποθετηρίου-οδηγού, που μπορεί να αποτελέσει αντικείμενο μελέτης και έναυσμα συζητήσεων και συνεργειών ανάμεσα σε όλους τους κρίκους της τοπικής -και όχι μόνο- τουριστικής αλυσίδας.

Μπορείτε να δείτε και να κατεβάσετε τον οδηγό εδώ.

Οδηγός για την επίδραση της πανδημίας στο τουριστικό οικοσύστημα.