Παρουσίαση της ΑΓΣ στο περιοδικό LIFO
20. 11. 2019

«Αμερικανική Γεωργική Σχολή: Η γνώση έχει ωραία γεύση» ήταν ο τίτλος δισέλιδου αφιερώματος που έκανε το γνωστό και καταξιωμένο περιοδικό LIFO στην ΑΓΣ. Φιλοξενήθηκε στο πλούσιο σε ύλη και θεματολογία τεύχος του, το οποίο κυκλοφόρησε σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη με αφορμή το Φεστιβάλ Κινηματογράφου. Παρουσιάζει τις εκπαιδευτικές δομές και της πολυποίκιλες δράσεις της ΑΓΣ, καταλήγοντας στο συμπέρασμα ότι αποτελεί «προορισμό και «ταξίδι» για τους μαθητές και τους αποφοίτους της, και όχι μόνο».  Η LIFO θεωρεί εντυπωσιακό πως η ΑΓΣ αν και... υπεραιωνόβια, διατηρεί απίστευτη φρεσκάδα και μοιάζει αεικίνητη.

Διαβάστε ΕΔΩ όλο το δισέλιδο αφιέρωμα.

Παρουσίαση της ΑΓΣ στο περιοδικό LIFO