Ημέρα Αιμοδοσίας στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή
23. 10. 2018

Ήταν η δωδέκατη αιμοδοσία που πραγματοποιήθηκε για τις ανάγκες των εργαζομένων της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής. Έλαβε χώρα στο lobby της Σπουδαστικής Εστίας "Αλίκη Περρωτή" και κατά τη διάρκειά της συγκεντρώθηκαν 44 φιάλες. Οι υπεύθυνοι της αιμοδοσίας του Ιπποκράτειου νοσοκομείου, δεσμεύτηκαν ότι σύντομα θα την επαναλάβουν.

Αξίζει να τονιστεί ότι οι εθελοντές αιμοδότες σε πείσμα των καιρών και κόντρα στις σύγχρονες απειλές της αποξένωσης και του ατομικισμού, αντιπαραθέτουν τις αξίες του αλτρουισμού και της αλληλεγγύης και προσφέρουν το αίμα τους στον συνάνθρωπο τους.

Ημέρα Αιμοδοσίας στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή