ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Έργο DairyUp - Συνάντηση εταίρων
25. 10. 2023

Στο πλαίσιο του έργου DairyUP στις 18-10-2023,  Επιχειρησιακή  Ομάδα επισκέφτηκαν τον εταίρο  Μενοίκιο και συγκεκριμένα η ομάδα της Αμερικάνικης Γεωργικής Σχολής και του Διεθνές Πανεπιστήμιου Ελλάδος (συντονιστής), για την παρακολούθηση και συλλογή των δεδομένων που λαμβάνονται από τους αισθητήρες που τοποθετήθηκαν στις εγκαταστάσεις. Ακολούθησε συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων για την πορεία του έργου ανανεώνοντας το ραντεβού τους για το άμεσο μέλλον.

Το έργο χρηματοδοτείται από το ΜΕΤΡΟ 16 ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ: Πρόγραμμα Αγροτικής Ανάπτυξης 2014 – 2020, ΥΠΟΜΕΤΡΟ 16.1 – 16.2 “ΊΔΡΥΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΣΥΜΠΡΑΞΗΣ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΒΙΩΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ”