ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Aπονομή βεβαιώσεων για το πρόγραμμα Ευδόκιμη Γη στην Πτολεμαΐδα
10. 06. 2018

Την Παρασκευή 8 Ιουνίου 2018 έγινε η απονομή βεβαιώσεων για το πρόγραμμα Ευδόκιμη Γη στην Πτολεμαΐδα στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου στο Δημαρχείο της πόλης.  Οι εκπαιδευόμενοι παρέλαβαν τις βεβαιώσεις τους και φανερά ικανοποιημένοι ξεφύλλισαν τα βιβλία που τους απονεμήθηκαν. Ανασκοπήθηκε η μέχρι τώρα πορεία του εκπαιδευτικού προγράμματος και παρουσιάστηκαν οι επόμενες φάσεις υλοποίησης [που περιλαμβάνουν εξατομικευμένες εκπαιδεύσεις στο πεδίο δηλαδή τα αγροκτήματα των εκπαιδευόμενων καλλιεργητών αλλά και την τελική φάση όπου θα γίνει εκπαίδευση σε ζητήματα που άπτονται μετασυλλεκτικών χειρισμών και συγκεκριμένα την ασφάλεια τροφίμων, το μάρκετινγκ κλπ.

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Δήμαρχος Εορδαίας κος Σάββας Ζαμανίδης ενώ εκ μέρους του ΤΑΠ παρέστη ο κος Μιχάλης Γκοσλιόπουλος Υπεύθυνος Τοπικών Κοινωνιών του ΤΑΠ για την Δυτική Μακεδονία.

Aπονομή βεβαιώσεων για το πρόγραμμα Ευδόκιμη Γη στην Πτολεμαΐδα