ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Η Bραχυκερατική στο Terra Madre – Slow Food
28. 12. 2020

Ένα online event για τη γαστρονομία ως εργαλείο για την ανάδειξη των αυτοχθόνων φύλων βοοειδών διοργανώθηκε στις 23 Δεκεμβρίου 2020 στο πλαίσιο των εκδηλώσεων του Terra Madre World Slow Food.

Ο λόγος για το παγκόσμιο «οικογαστρονομικό» κίνημα Slow Food, του οποίου η κύρια αποστολή είναι να επιτύχει τη διάσωση της τοπικής γαστρονομικής παράδοσης.

Ένα παγκόσμιο δίκτυο, που διαθέτει 800 τοπικές οργανώσεις με 80.000 μέλη, σε 50 χώρες.

Εισηγητές της εκδήλωσης η Associate Director του Γραφείου Διαχείρησης Στρατηγικών Έργων (SPMO) της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, Δρ. Βίκυ Κρυσταλλίδου και ο Πρόεδρος της Μπριγάδας / Slow food, Νίκος Φωτιάδης.