ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Παρουσίαση "Ποιοτική Αξιολόγηση Επιτραπέζιας Ελιάς" στην Καλαμάτα
27. 01. 2017

Την Παρασκευή 27 Ιανουαρίου 2017 πραγματοποιήθηκε στην Καλαμάτα, παρουσίαση του κ. Kωνσταντίνου Τερτιβανίδη, Διευθυντή της ΔΑΟΚ της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας και Αρχηγού του Εθνικού Πάνελ Γευσιγνωσίας Επιτραπέζιας Ελιάς, με θέμα "Ποιοτική Αξιολόγηση Επιτραπέζιας Ελιάς". Αυτή ήταν και η τελευταία παρουσίαση από μία σειρά προσκεκλημένων ομιλητών, στα πλαίσια του βιωματικού σεμιναρίου "Τυποποίηση και Επεξεργασία Ελιάς", που οργανώνεται από το Κέντρο Αγροδιατροφικής Επιχειρηματικότητας Μεσσηνίας σε συνεργασία με την Αμερικανική Γεωργική Σχολή Θεσσαλονίκης και το Ίδρυμα Καπετάν Βασίλης. Η παρουσίαση συνοδεύτηκε από γευστική δοκιμή διάφορων ειδών επιτραπέζιας ελιάς (Χαλκιδικής, Κονσερβολιά, Καλαμών κ.α.), καθώς και  προϊόντων που παρασκεύασαν οι ίδιοι οι μαθητευόμενοι, όπως ελιές καλαμών και πάστα ελιάς.

Παρουσίαση