ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
4η συνάντηση εργασίας για το έργο ENS / Erasmus + στη Θεσσαλονίκη
09. 10. 2018

Την Τρίτη 9 Οκτωβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη η τέταρτη συνάντηση εργασίας του χρηματοδοτούμενου από το πρόγραμμα Erasmus+ έργου ENS.

Κατά τη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκαν οι δύο εκπαιδεύσεις για νέους που θα πραγματοποιηθούν την άνοιξη του 2018 σε Ιταλία και ΠΓΔΜ σε μέρος του εκπαιδευτικού υλικού που προετοιμάζεται για την ανάπτυξη δεξιοτήτων και γνώσεων για  «Οδηγούς αγροτουριστικών και φυσικών διαδρομών» και «Διαχειριστές αγροτουριστικής μονάδας φιλοξενίας». Επίσης συζητήθηκε η προετοιμασία της διαδραστικής εκπαιδευτικής ηλεκτρονικής πλατφόρμας «ECVET4Nature –Based TourismQualification».

Η συνάντηση έλαβε χώρα στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή και συμμετείχαν η υπεύθυνη Κατερίνα Ρουμελιώτη και ο εκπαιδευτής - γεωργοοικονομολόγος Τάσος Μαρινίδης.