ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Έναρξη του προγράμματος Εναλλακτικού Τουρισμού
24. 11. 2017

Στις 24 Νοεμβρίου ξεκίνησε στη Θεσσαλονίκη το εκπαιδευτικό πρόγραμμα για τον Εναλλακτικό Τουρισμό, που αποτελεί μέρος του έργου «Επανεκκίνηση των Νέων: Νέα Γεωργία για μια Νέα Γενιά» και το οποίο υλοποιείται από το τμήμα Στρατηγικών Προγραμμάτων της Σχολής σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Rutgers. Ακολούθησε στις 28 Νοεμβρίου η έναρξη και στην πόλη των Ιωαννίνων ενώ σύντομα θα ξεκινήσει το πρόγραμμα στην πόλη του Βόλου με συνολικά 100 ωφελούμενους νέους στις τρεις πόλεις. Η εκπαίδευση θα διαρκέσει δύο ακαδημαϊκά εξάμηνα και θα συμπεριλαμβάνει βιωματικές δραστηριότητες στην ύπαιθρο.

Έναρξη του προγράμματος Εναλλακτικού Τουρισμού