ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Προς ένα νέο υπόδειγμα για την Ελληνική γεωργία
18. 04. 2018

Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 31 Μαρτίου 2018 η ημερίδα "Προς ένα νέο παράδειγμα για την Ελληνική γεωργία" στα Τρίκαλα Ημαθίας, την οποία το Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Europe Direct και η Αμερικανική Γεωργική Σχολή διοργάνωσαν σε συνεργασία με τον καθηγητή του Γεωργικού Πανεπιστήμιου Σουηδίας, κ. Κώστα Καραντινινή.

Ανάμεσα στους εισηγητές της ημερίδας ήταν κορυφαίοι γνώστες του αντικειμένου, επιστήμονες, αγρότες, συνεταιριστές, επιχειρηματίες και επαγγελματίες του χώρου, όπως ο κ. Τάσος Χανιώτης, Διευθυντής της Διεύθυνσης Γεωργίας και Ανάπτυξης Υπαίθρου της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, ο κ. Χαράλαμπος Κασίμης, Γενικός Γραμματέας Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, ο κ. Βαγγέλης Διβάρης, Πρόεδρος της Λέσχης ΦΙΛΑΙΟΣ, τ. Στέλεχος της ΕΕ και τ. Ειδ. Γραμματέας ΥΠΑΑΤ, ο κ. Δημήτρης Μπουραντάς, Καθηγητής του Οικονομικού Πανεπιστήμιου Αθηνών, ο κ. Ξενοφών Κάππας, Διευθυντής του Ιδρύματος Καπετάν Βασίλη και Κάρμεν Κωνσταντακόπουλου, οι πρόεδροι των συνεταιριστικών οργανώσεων ΘΕΣΓΑΛΑ και ΘΕΣΓΗ, ο κ. Φίλιππος Παπαδόπουλος, Διευθυντής του Γραφείου Στρατηγικών έργων της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, κ.α.

Αφίσα

Προς ένα νέο υπόδειγμα για την Ελληνική γεωργία