ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   /   HUB   /   Blog
Tριήμερη εκδήλωση
17. 07. 2018

Η Αμερικανική Γεωργική Σχολή, σε συνεργασία με την Περιφέρεια Κεντρικής  Μακεδονίας, τους Οίνους Βορείου Ελλάδος, το Γενικό Προξενείο Γερμανίας στη Θεσσαλονίκη & το Σωματείο «ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ», διοργάνωσαν στα μέσα Ιουνίου την τριήμερη εκδήλωση «Μάρκετινγκ Οίνου», κατά τη διάρκεια της οποίας Γερμανοί οινολόγοι γνώρισαν τα κρασιά της Βόρειας Ελλάδας.  Οι ειδικοί εξέφρασαν τον ενθουσιασμό τους για την εξαιρετική ποιότητα του ελληνικού οίνου, που μπορεί να σταθεί επάξια στη γερμανική αγορά και τόνισαν πως χρειάζεται να δοθεί μεγαλύτερη έμφαση στο κομμάτι του μάρκετινγκ.

Την ημερίδα διοργάνωσαν οι εκπαιδευόμενοι του τμήματος Εναλλακτικού Τουρισμού.

Δείτε εδώ το άρθρο αφιέρωμα της γερμανικής εφημερίδας Deutsche Welle.

Tριήμερη εκδήλωση